Szybkie czytanie

Nauka to nauka. Długi, trudny, mozolny proces. Wymaga czasu, zaangażowania, pieniędzy. Mamy nadzieję, że kiedyś to się zwróci. Bo dróg na skróty tutaj nie ma. Czyżby?
Może jednak jakieś są… I tak i nie. Nawet poznając tajemne techniki wiele w swoim życiu pod tym względem nie zmienimy. To, co mamy zrobić, musimy zrobić i tyle w temacie. Jednak jeżeli już mamy to robić, to sprawmy by było dla nas zabawą. Albo przynajmniej niech trwa krócej. A to już spokojnie da się zrobić.
Każda osoba może wyćwiczyć umiejętność szybkiego czytania. Możemy zwiększyć tutaj tempo, w jakim czytamy nawet kilkakrotnie. Przeciętna osoba czyta w tempie około 200 słów na minutę. Osoba z wykształceniem wyższym może dojść do 400. A co gdyby tak czytać w tempie na przykład 1200 słów na minutę? Wyobrażasz sobie, że książkę której przeczytanie obecnie zajmuje Ci trzy godziny, czytasz w godzinę? Niesamowita oszczędność czasu, prawda? Warto, byś zainteresował się szybkim czytaniem. W księgarniach możesz znaleźć wiele podręczników w tym temacie. Powstaje też coraz więcej kursów, które mają nam pomóc wyćwiczyć tą umiejętność.Także w Internecie nie brak informacji. Możemy poczynić pierwsze kroki naprawdę małym kosztem. Szybkie czytanie na początek opiera się przede wszystkim na eliminacji wokalizacji. Prawdopodobnie, kiedy czytasz, w myślach wymawiasz po kolei wszystkie słowa. Takim sposobem nigdy nie nauczysz się szybko czytać, bo blokuje Cię szybkość, z jaką jesteś w stanie coś wymówić w myślach i tego niestety nie przyspieszysz. Dlatego kluczem jest pozbycie się mówienia do siebie w myślach, skupienie sią na słowach i ich znaczeniu samym w sobie, a wtedy tempo z jakim czytamy może być naprawdę niezwykłe.
Pierwsze ćwiczenie, na jakie natrafimy to będzie też prawdopodobnie praca ze wskaźnikiem. Będziemy przesuwać nim po tekście, pilnując by podążał za nim nasz wzrok. Nawet jeśli na początku będziemy mieć problemy ze zrozumieniem, to warto pamiętać, że praktyka czyni mistrza i jeżeli tylko wytrwamy to będzie to z pewnością wartościowa umiejętność, która pomoże nam zaoszczędzić mnóstwo czasu.